GIF wycofuje z obrotu kwas foliowy

Decyzją GIF z aptek na terenie całego kraju wycofany zostaje kwas foliowy m.in. dla kobiet w ciąży, karmiących matek czy niedożywionych.


Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Acidum Folicum Richter, tabletki 5 mg, serie: H43003A, data ważności: 03.2016 oraz H43004A, data ważności; 03.2016.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Polska sp.  o.o.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

6 lutego 2015 roku do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego  o wycofanie z obrotu podanych serii produktu leczniczego. Decyzja została podjęta w związku z uzyskaniem wyniku poza specyfikacją dla parametru poziomu zanieczyszczenia niezidentyfikowanego.

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie chorób wywołanych niedoborem kwasu foliowego. Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego w ciągu co najmniej 3 miesięcy poprzedzających zajście w ciążę u kobiet, które urodziły dziecko z wadą wrodzoną cewy nerwowej.

Źródło: gif.gov.pl


autor/ źródło: GIF


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Młodzi lekarze nie chcą pracować w Polsce


Czy w Polsce wkrótce zabraknie lekarzy, bo wyjadą za granicę? Jakie plany zawodowe mają młodzi polscy lekarze? Blisko 30 proc. najmłodszych…RPO: NFZ odmawia danych pełnomocnikom osób ubezwłasnowolnionych

Redakcja

Będzie wyrok apelacyjny w procesie dr. G. Jakie są granice wdzięczności?

W styczniu zeszłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa po czteroletnim procesie skazał dr. G. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za przyjęcie ponad 17,5 tys. zł od pacjentów - G. został skazany za 18 z 42 zarzutów, a uniewinniony…
PAP
Prawo i zarządzanie

Prof. Ziaja: warto tworzyć centra naczyniowe

Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…

Czy likwidacja wyższych stawek za pacjentów z chorbomi…

Należy piętnować lekarzy, którzy lekceważą problem…

Kujawsko-Pomorskie: o połowę mniej rezydentur niż…

Wiceminister Cieślukowski pokieruje pracą trzech…

Warmińsko-Mazurskie: jak będą dzielone unijne dotacje…