GIF wycofuje z obrotu kwas foliowy

Decyzją GIF z aptek na terenie całego kraju wycofany zostaje kwas foliowy m.in. dla kobiet w ciąży, karmiących matek czy niedożywionych.


Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Acidum Folicum Richter, tabletki 5 mg, serie: H43003A, data ważności: 03.2016 oraz H43004A, data ważności; 03.2016.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Polska sp.  o.o.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

6 lutego 2015 roku do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego  o wycofanie z obrotu podanych serii produktu leczniczego. Decyzja została podjęta w związku z uzyskaniem wyniku poza specyfikacją dla parametru poziomu zanieczyszczenia niezidentyfikowanego.

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie chorób wywołanych niedoborem kwasu foliowego. Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego w ciągu co najmniej 3 miesięcy poprzedzających zajście w ciążę u kobiet, które urodziły dziecko z wadą wrodzoną cewy nerwowej.

Źródło: gif.gov.pl


autor/ źródło: GIF


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Poród w wodzie wcale nie tak bezpieczny


Amerykańscy naukowcy mają zastrzeżenia do porodu w wodzie. Zwracają uwagę m.in. na niebezpieczeństwo infekcji podczas fazy porodu, w której…Redakcja

Bezpłatne szkolenia onkologiczne dla lekarzy i pielęgniarek z Wielkopolski

Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu jest realizatorem projektu „Wielkopolska Onkologia: Poprawa oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzna – epidemiologicznych…
portalemedyczne.pl
Szkolenia

Pediatrzy: system finansowania w instytutach winien…

Od kiedy pielęgniarki będą mogły ordynować leki?

RPO: NFZ odmawia danych pełnomocnikom osób ubezwłasnowolnionych

Kielce: specjaliści nie godzą się na wydłużenie…

PPOZ ostrzega: pracę straci około 3 tys. lekarzy!

Prywatne przychodnie podnoszą ceny, bo w publicznych…

Witamina D zwiększa czas przeżycia u pacjentów…

Chcą zakazu sprzedaży leków poza aptekami