GIF wycofuje z obrotu kwas foliowy

Decyzją GIF z aptek na terenie całego kraju wycofany zostaje kwas foliowy m.in. dla kobiet w ciąży, karmiących matek czy niedożywionych.


Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Acidum Folicum Richter, tabletki 5 mg, serie: H43003A, data ważności: 03.2016 oraz H43004A, data ważności; 03.2016.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Polska sp.  o.o.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

6 lutego 2015 roku do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego  o wycofanie z obrotu podanych serii produktu leczniczego. Decyzja została podjęta w związku z uzyskaniem wyniku poza specyfikacją dla parametru poziomu zanieczyszczenia niezidentyfikowanego.

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie chorób wywołanych niedoborem kwasu foliowego. Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego w ciągu co najmniej 3 miesięcy poprzedzających zajście w ciążę u kobiet, które urodziły dziecko z wadą wrodzoną cewy nerwowej.

Źródło: gif.gov.pl


autor/ źródło: GIF


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Kujawsko-Pomorskie: Aleksander Goch konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii


Wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes powołała prof. Aleksandra Gocha na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii.Latos: propozycja Dudy ws. likwidacji NFZ w pełni…

Połowa kobiet ze stwierdzonym rakiem szyjki macicy…

Nagrody dla szpitali za pieniądze. Czy to w porządku?

Co w lecznicach może pozostać tajemnicą przedsiębiorcy?

Kędzierzyn-Koźle: szpital włącza w swoje struktury…

Apelu NRL do ministra zdrowia ws. wynagrodzenia za…

Katowice: obradował XXXIV Okręgowy Zjazd Lekarzy

Nawrót infekcji u pierwszego dziecka uznanego za…

Redakcja

EEC 2014: placówki zdrowia nieatrakcyjne dla rynku kapitałowego

- W tej chwili rozliczam już 17. projekt. W sumie nasz szpital pozyskał 168 mln zł na inwestycje. Wszystko to jednak jest ciągle niewystarczające - mówił Marek Nowak, dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr W. Biegańskiego w Grudziądzu.
JJ/Rynek Zdrowia
Prasa