EMA o stosowaniu kremów z estradiolem

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi w Europejskiej Agencji Leków (EMA) zaktualizował zalecenia w sprawie stosowania dwóch kremów z dużą zawartością estradiolu, Linoladiol N i Linoladiol HN.Krem Linoladiol N powinien być stosowany wyłącznie dopochwowo w leczeniu kobiet po menopauzie z atrofią waginalną wywołaną brakiem estrogenu, natomiast Linoladiol HN jest przeznaczony dla kobiet po menopauzie, z łagodnym zapaleniem skóry w okolicach genitaliów. Leczenie za pomocą obu kremów należy ograniczyć do czterech tygodni.

Dodatkowo produktu Linoladiol HN nie należy stosować w leczeniu liszaja twardzinowego, schorzenia skóry najczęściej występującego w okolicach narządów płciowych, ponieważ nie ma dowodów na korzystne działanie w przypadku tej choroby.

Ponadto, CHMP zwróciło się do firmy o zmniejszenie wielkości opakowania produktu Linoladiol N, który zawiera większą ilość estradiolu, ażeby zapobiec stosowaniu przez pacjentów większej dawki, niż jest to zalecane.

Więcej: www.urpl.gov.pl


autor/ źródło: urol.gov.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Badanie krwi pomoże ustalić biologiczny wiek pacjenta?


Brytyjscy naukowcy opracowali nową metodę badania krwi, która pomaga ustalić biologiczny wiek pacjenta. Dzięki testowi można będzie ustalić,…Prezes NRL w sprawie medialnych wypowiedzi ministra…

Tajemnica wiecznej młodości kryje się we krwi?

PPOZ podziela pogląd OZZL w sprawie "pakietu kolejkowego"

Minister zdrowia: 73 proc. przychodni POZ ma umowy…

Nieprawidłowa dieta i stosowanie antybiotyków zaburzają…

Ile Kowalski wydał na zdrowie publiczne?

Redakcja

Zarządzenie prezesa NFZ ws. wzoru deklaracji wyboru

Traci moc zarządzenie nr 42/2007/DŚOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 2 lipca 2007 r. w sprawie wzoru deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Zostało zastąpione zarządzeniem nr 33/2014/DSOZ,…
NFZ
NFZ

Kardiologia w Polsce rozwinęła się nierównomiernie

ZIP: zdecydowanie więcej pomyłek niż wyłudzeń