Elżbieta Piotrowska-Rutkowska zarzuca nieprawdę Grzegorzowi Kucharewiczowi

Wiceprezes OIA w Łodzi jest oburzona i protestuje przeciwko zawartym w artykule Grzegorza Kucharewicza pt. „Mądry Wybór” nieprawdziwym - Jej zdaniem - informacjom. Prosi pisemnie prezesa NRA o publiczne wycofanie się z zawartego tamże stwierdzenia. Czego dotyczy?Artykuł "Mądry wybór" ukazał się w ostatni wydaniu "Aptekarza Polskiego". 

Piotrowska-Rutkowska zarzuca prezesowi Kucharewiczowi, że treść 13. punktu artykułu jest nieprawdą. Chodzi szczególnie o fragment: „wśród delegatów z okręgowej izby aptekarskiej, której radą kieruję, nie ma praktycznie farmaceutów prowadzących samodzielne i niezależne apteki”.

Prezes łódzkiej OIA informuje, że wśród 26 delegatów wybranych na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy w łódzkiej izbie jest 11 prowadzących własne apteki.

„Oburzające jest, że jako działacz samorządu aptekarskiego recenzuje Pan autonomiczny i suwerenny wybór delegatów na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy (…). Pan, jako prezes NRA będący przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zjazdu krajowego powinien powstrzymać się od jakichkolwiek publicznych ocen prawomocnie wybranych delegatów (…). Uważam, że ma Pan prawa czynić zarzutu któremukolwiek z delegatów z powodu jego statusu zawodowego” – pisze Piotrowska-Rutkowska.

I wymienia, z czym się nie zgadza.

Pełna treść pisma: olsztyn.oia.org.pl


autor/ źródło: OOIA/rynekaptek.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zdaniem ekspertów zmiany w ochronie zdrowia spowodują konieczność rozwoju telemedycyny


Większe zapotrzebowanie na usługi medyczne, a jednocześnie zbyt mała liczba pracowników ochrony zdrowia, spowodują konieczność rozwoju…Lekarze medycyny estetycznej ostrzegają

Chrząstka nosowa alternatywą dla sztucznych stawów?

Duży postęp w leczeniu zaawansowanego czerniaka,…

Zła wiadomość dla emerytów. Nielegalne archiwa…

GIF wycofuje z obrotu krople do oczu

Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

Co się stanie z opieką szpitalną nad dziećmi,…

Wójcik-Klikiewicz odwołana z powodu "braku dostępu…

Pielęgniarek będzie coraz mniej. Imigrantki ich…