Elżbieta Piotrowska-Rutkowska zarzuca nieprawdę Grzegorzowi Kucharewiczowi

Wiceprezes OIA w Łodzi jest oburzona i protestuje przeciwko zawartym w artykule Grzegorza Kucharewicza pt. „Mądry Wybór” nieprawdziwym - Jej zdaniem - informacjom. Prosi pisemnie prezesa NRA o publiczne wycofanie się z zawartego tamże stwierdzenia. Czego dotyczy?Artykuł "Mądry wybór" ukazał się w ostatni wydaniu "Aptekarza Polskiego". 

Piotrowska-Rutkowska zarzuca prezesowi Kucharewiczowi, że treść 13. punktu artykułu jest nieprawdą. Chodzi szczególnie o fragment: „wśród delegatów z okręgowej izby aptekarskiej, której radą kieruję, nie ma praktycznie farmaceutów prowadzących samodzielne i niezależne apteki”.

Prezes łódzkiej OIA informuje, że wśród 26 delegatów wybranych na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy w łódzkiej izbie jest 11 prowadzących własne apteki.

„Oburzające jest, że jako działacz samorządu aptekarskiego recenzuje Pan autonomiczny i suwerenny wybór delegatów na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy (…). Pan, jako prezes NRA będący przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zjazdu krajowego powinien powstrzymać się od jakichkolwiek publicznych ocen prawomocnie wybranych delegatów (…). Uważam, że ma Pan prawa czynić zarzutu któremukolwiek z delegatów z powodu jego statusu zawodowego” – pisze Piotrowska-Rutkowska.

I wymienia, z czym się nie zgadza.

Pełna treść pisma: olsztyn.oia.org.pl


autor/ źródło: OOIA/rynekaptek.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Pierwsze miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żywieniowego dla studentek z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu


Pierwsze miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żywieniowego dla studentów i absolwentów NHW zdobyła praca zespołowa studentek z…Sąd umorzył proces ws. terapii chorej na SM lekiem…

Pomysł na finansowe wsparcie szpitali - czy placówki…

W sieci przybywa nieprawdziwych informacji o produktach…

Diagnostyka laboratoryjna czeka cierpliwie w kolejkowym…

Uwagi NRL ws. "Policy paper dla ochrony zdrowia..."

NFZ wyjaśniająco ws. podwyżek dla pielęgniarek…

NFZ o zmianie w zakresie umów na leczenie szpitalne

Lekarze grożą ogólnopolskim strajkiem

Co roku o 40 proc. rośnie liczba nieszczepionych…