Elżbieta Piotrowska-Rutkowska zarzuca nieprawdę Grzegorzowi Kucharewiczowi

Wiceprezes OIA w Łodzi jest oburzona i protestuje przeciwko zawartym w artykule Grzegorza Kucharewicza pt. „Mądry Wybór” nieprawdziwym - Jej zdaniem - informacjom. Prosi pisemnie prezesa NRA o publiczne wycofanie się z zawartego tamże stwierdzenia. Czego dotyczy?Artykuł "Mądry wybór" ukazał się w ostatni wydaniu "Aptekarza Polskiego". 

Piotrowska-Rutkowska zarzuca prezesowi Kucharewiczowi, że treść 13. punktu artykułu jest nieprawdą. Chodzi szczególnie o fragment: „wśród delegatów z okręgowej izby aptekarskiej, której radą kieruję, nie ma praktycznie farmaceutów prowadzących samodzielne i niezależne apteki”.

Prezes łódzkiej OIA informuje, że wśród 26 delegatów wybranych na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy w łódzkiej izbie jest 11 prowadzących własne apteki.

„Oburzające jest, że jako działacz samorządu aptekarskiego recenzuje Pan autonomiczny i suwerenny wybór delegatów na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy (…). Pan, jako prezes NRA będący przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zjazdu krajowego powinien powstrzymać się od jakichkolwiek publicznych ocen prawomocnie wybranych delegatów (…). Uważam, że ma Pan prawa czynić zarzutu któremukolwiek z delegatów z powodu jego statusu zawodowego” – pisze Piotrowska-Rutkowska.

I wymienia, z czym się nie zgadza.

Pełna treść pisma: olsztyn.oia.org.pl


autor/ źródło: OOIA/rynekaptek.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W Bydgoszczy zaczynają kształcić inżynierów telemedycznych. Czy jest taka potrzeba?


1 kwietnia br. trzydziestu studentów, którzy zakończyli I etap studiów i obronili swoje prace inżynierskie, rozpoczęło naukę na pierwszym…Uproszczona procedura z kartami zgonu

Polki umierają z powodu raka płuc

Badania profilaktyczne wzroku konieczne przynajmniej…

Sandomierz: powiat szuka prywatnego inwestora dla…

Elektrostymulacja pomocna w leczeniu niektórych migren

WHO: średnia długość życia kobiet - 73 lata,…

Pacjenci szukają tańszych odpowiedników leków:…

Stanowisko NL ws. okołoporodowej opieki położniczo-ginekologicznej

Kroki do e-zdrowia