Dyrektorzy krytykują pakiet onkologiczny

Lekarze i dyrektorzy szpitali krytykują pakiet onkologiczny. Twierdzą, że co prawda na razie nie są w stanie ocenić, czy pomysł ministra zdrowia skróci kolejki, ale już wiadomo, że przybyło biurokracji i pojawiły się problemy z rozliczaniem świadczeń.Youssef Sleiman, dyrektor szpitala w Czerwonej Górze przyznaje, że idea była szczytna, by pacjent z podejrzeniem choroby nowotworowej nie czekał długo w kolejce i nie chodził od gabinetu do gabinetu, jednak pakiet był źle przygotowany. W efekcie procedury się wydłużyły.

Wcześniej pacjent, który trafiał do tego szpitala w ciągu tygodnia czy dwóch miał postawioną diagnozę i mógł rozpocząć leczenie. Teraz lekarz w poradni specjalistycznej ma na to sześć tygodni, dopiero potem można rozpocząć operację.

Owszem, szpitale mogą iść starą drogą, ale jak przekonał się dyrektor z Czerwonej Góry, to się po prostu nie opłaca. Dyrekcja za styczeń próbowała rozliczyć 240 tys. zł za pacjentów onkologicznych, ale to się nie udało.

A to dlatego, że szpital pominął niektóre elementy, które zakłada pakiet onkologiczny, np. lekarze sami zakładali zielone karty, zamiast odesłać chorych do lekarza POZ i teraz NFZ, nie chce tego uznać.

Więcej: wyborcza.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Resort zdrowia zapytał o powoływanie się na klauzulę sumienia


Na pytania MZ o powoływanie się na oddziałach ginekologicznych na klauzulę sumienia odpowiedziało 70 proc. szpitali. Tylko dwa poinformowały,…NEUCA przejmuje ACP Pharmę - jest warunkowa zgoda…

Sprawdzisz genom dzieci jeszcze przed ich poczęciem?

Arłukowicz: z alternatywnych form opieki POZ skorzystało…

Kroki do e-zdrowia

Redakcja

Informacje dotyczące produktów wykorzystywanych podczas zwalczania COVID-19

Półmaski powinny spełniać następujące wymagania: zgodność z normami: PN-EN 140:2001/Ap1:2003 - Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski i ćwierćmaski – Wymagania, badanie, znakowanie ( lub odpowiednio EN…
Infonfz/MZ
Ministerstwo Zdrowia

Po leczeniu w szpitalu pacjentowi należy wydać dokumenty

NRL: Konsultacje społeczne to fikcja

Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…

Na początku grudnia może zapaść decyzja o akcji…