Diagności laboratoryjni będą ścigani za łamanie zakazu reklamy

Działający przy Krajowej Radzie Diagnostów Laboratoryjnych Zespół ds. reklamy rozpocznie 1 grudnia procedury administracyjne zmierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej podmioty wykonujące działalność leczniczą, które naruszają zakaz reklamy - poinformowała w poniedziałek (16 listopada) KIDL.


Obecna regulacja umożliwia podmiotom wykonującym działalność leczniczą, w tym diagnostom laboratoryjnym, na podawanie do wiadomości publicznej informacji o zakresie i rodzajach udzielanych świadczeń zdrowotnych, jednakże treść jak i forma tych informacji nie może mieć cech reklamy. Zespół ds. reklamy powołany został w celu wykrywania zakazanych praktyk w postaci naruszenia zakazu reklamy oraz podejmowania działań zmierzających do ich zaprzestania.

Zespół ds. reklamy działająca przy Krajowej Radzie Diagnostów Laboratoryjnych powołany został uchwałą nr 34/IV/2015 Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych z 1 września 2015 roku.

Czytaj: www.kidl.org.pl


autor/ źródło: kidl.org.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Restrykcyjna interpretacja prawa czyni lekarską dobę mniej elastyczną - jest kłopot z obsadą dyżurów


Lekarze zatrudnieni w szpitalu w ramach etatu lub kontraktu nie mogą dodatkowo dyżurować w placówce, która ich zatrudnia w ramach umowy…Obecność pediatry w podstawowej opiece zdrowotnej…

MZ publikuje projekt rozporządzenia o Krajowym Rejestrze…

Opłata za udostępnienie dokumentacji medycznej po…

Nowe nadzieje w prewencji chorób sercowo-naczyniowych

Kosiniak-Kamysz proponuje zniesienie wieku emerytalnego

Skarga Rzecznika Praw Obywatelskich rozszerza wcześniejszy…

Polacy wydają miliardy na prywatnych lekarzy

Eksperci: reforma kolejkowa wymaga miliardowych nakładów

Posłowie: choroby rzadkie wymagają szczególnej…