Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Czy wzrośnie stawka kapitacyjna? Co ze skierowaniami do dermatologa i okulisty? Czy świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na badania? Na pytania odpowiada Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia.Gośćmi posiedzenia zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie był Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia oraz Tomasz Szelągowski, prezes Federacji Pacjentów Polskich.  

Przedstawiciel resortu zdrowia odpowiedział na kilkadziesiąt pytań związanych z pakietem kolejkowym i onkologicznym. Zapisy zaproponowanych ustaw budzą wiele kontrowersji lekarzy FPZ. Lekarze nadal uważają, że w obliczu proponowanych zmian powinna wzrosnąć stawka kapitacyjna. Minister zapewnił, że nie przesądzona jest jeszcze kwestia skierowań do dermatologa i okulisty. Lekarze zwrócili także uwagę, że dodatkowe badania, które będą wykonywane  w POZ to ogromny wzrost wydatków. Minister zapewnił, że świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na te badania. Minister potwierdził także, że obowiązek elektronicznej dokumentacji ma być przesunięty na 2017 rok.

Zaplanowano dalszy harmonogram spotkań i prac nad projektem. Kolejne spotkanie z resortem zdrowia planowane jest w najbliższych dniach.


autor/ źródło: federacjapz.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nutrigenetyka może znacznie ograniczyć występowanie chorób cywilizacyjnych


Naukowcy prognozują, że dieta zależna od genotypu będzie przełomem w profilaktyce i leczeniu zaburzeń, takich jak otyłość, miażdżyca,…Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

Arłukowicz zbywa milczeniem list POZ

Trwają prace nad szczepionką na koronawirusa. Nawet…

Petycja ginekologów w sprawie badania urodynamicznego

NFZ o leczeniu w ramach pakietu onkologicznego

MZ: pracujemy nad większą dostępnością opioidów…

NFZ o leczeniu poza granicami w trybie planowym

ZIP poinformuje pacjenta o zmianie statusu ubezpieczenia

NFZ kolejny raz przegrał w sądzie po utajnieniu…