Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Czy wzrośnie stawka kapitacyjna? Co ze skierowaniami do dermatologa i okulisty? Czy świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na badania? Na pytania odpowiada Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia.Gośćmi posiedzenia zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie był Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia oraz Tomasz Szelągowski, prezes Federacji Pacjentów Polskich.  

Przedstawiciel resortu zdrowia odpowiedział na kilkadziesiąt pytań związanych z pakietem kolejkowym i onkologicznym. Zapisy zaproponowanych ustaw budzą wiele kontrowersji lekarzy FPZ. Lekarze nadal uważają, że w obliczu proponowanych zmian powinna wzrosnąć stawka kapitacyjna. Minister zapewnił, że nie przesądzona jest jeszcze kwestia skierowań do dermatologa i okulisty. Lekarze zwrócili także uwagę, że dodatkowe badania, które będą wykonywane  w POZ to ogromny wzrost wydatków. Minister zapewnił, że świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na te badania. Minister potwierdził także, że obowiązek elektronicznej dokumentacji ma być przesunięty na 2017 rok.

Zaplanowano dalszy harmonogram spotkań i prac nad projektem. Kolejne spotkanie z resortem zdrowia planowane jest w najbliższych dniach.


autor/ źródło: federacjapz.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Na cukrzycę choruje już ponad 3 mln Polaków. Dla pacjentów najważniejsze jest zapobieganie groźnym dla życia powikłaniom jak zawał serca czy udarmózgu


Walka z cukrzycą to nie tylko kontrolowanie poziomu cukru we krwi, lecz także zapobieganie powikłaniom, takim jak zawał serca i udar mózgu.…Od 2015 roku zmiany w przepisach dotyczących pracowniczych…

Kraków ma supernowoczesny SOR - co będzie z finansowaniem?

Pakiet kolejkowy uchwalony

IMS Health o projekcie lipcowej listy refundacyjnej

Najnowsza metoda usunięcia zaćmy może wyleczyć…

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą transgranicznej…

W ocenie Premier Kopacz rządowy program in vitro…

Zapowiedź: Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne,…

Tylko co dziesiąta ciężarna Polka kierowana jest…