Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Czy wzrośnie stawka kapitacyjna? Co ze skierowaniami do dermatologa i okulisty? Czy świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na badania? Na pytania odpowiada Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia.Gośćmi posiedzenia zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie był Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia oraz Tomasz Szelągowski, prezes Federacji Pacjentów Polskich.  

Przedstawiciel resortu zdrowia odpowiedział na kilkadziesiąt pytań związanych z pakietem kolejkowym i onkologicznym. Zapisy zaproponowanych ustaw budzą wiele kontrowersji lekarzy FPZ. Lekarze nadal uważają, że w obliczu proponowanych zmian powinna wzrosnąć stawka kapitacyjna. Minister zapewnił, że nie przesądzona jest jeszcze kwestia skierowań do dermatologa i okulisty. Lekarze zwrócili także uwagę, że dodatkowe badania, które będą wykonywane  w POZ to ogromny wzrost wydatków. Minister zapewnił, że świadczeniodawcy dostaną dodatkowe środki na te badania. Minister potwierdził także, że obowiązek elektronicznej dokumentacji ma być przesunięty na 2017 rok.

Zaplanowano dalszy harmonogram spotkań i prac nad projektem. Kolejne spotkanie z resortem zdrowia planowane jest w najbliższych dniach.


autor/ źródło: federacjapz.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ: ws. wielkości kwoty refundacji


Komunikat dla świadczeniodawców dotyczący rozliczenia świadczeń wykonywanych na rzecz pacjenta onkologicznego od 1 stycznia 2015 r.W przypadku ratowania życia, lekarz nie ma prawa…

Wrocławscy naukowcy opracowali nową metodę wykrywania…

Polscy cukrzycy nadal bez dostępu do nowoczesnego…

Kto ma wskazać placówkę po odmowie świadczenia?

Dyżury na SOR-ze rezydentów, tylko za ich zgodą

Polscy naukowcy bliżej poznania mechanizmów chorób…

Lekarz ukarany za niezgłoszenie NOP

Mapy potrzeb zdrowotnych - czy mogą prowadzić na…

Ekspert PZ: „pan minister grzebie w kalendarzu”