Czy polska ochrona zdrowia może być innowacyjna?

O przyszłości rynku ochrony zdrowia w Polsce i Unii Europejskiej, pilnych reformach i innowacyjnych rozwiązaniach dla sektora dyskutować będą eksperci podczas 18. Konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia - Forum "Innowacyjna Ochrona Zdrowia". Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. w Hotelu Marriott w Warszawie.


Cykl konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia to jedno z najważniejszych w roku spotkań ekspertów, przedstawicieli instytucji działających na rynku, menedżerów szpitali i przychodni, lekarzy, świata nauki oraz biznesu, środowisk akademickich. Udział w Forum jest bezpłatny.

Tegoroczną edycję otworzy wielka debata - rozmowa w gronie kilkunastu zaproszonych gości skupi się na tematach ważnych z punktu widzenia sektora ochrony zdrowia: kolejkach do lekarzy, prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych, medycynie rodzinnej, starzejącym się społeczeństwie, zdrowiu publicznym i e-Zdrowiu. Dyskusję moderować będzie Iwona Schymalla, a wśród uczestników m.in. przedstawiciele Komisji Zdrowia, WHO, Federacji Pacjentów Polskich, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego czy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na specjalne zaproszenie do Warszawy przyjedzie przedstawiciel Komisji Europejskiej, aby przedstawić wyzwania polityki zdrowotnej na kontynencie. Z kolei w ramach 6. sesji tematycznych przedstawione zostaną zagadnienia innowacyjności w takich obszarach, jak: zarządzanie placówkami medycznymi, komunikacja z pacjentem, e-Zdrowie, prognozy dla rynku farmaceutycznego, sytuacje kryzysowe.

Projekty informatyzacji ochrony zdrowia nabierają w Polsce dużego tempa, o czym może chociażby świadczyć uruchomienie w minionym roku portali eWUŚ czy ZIP. Rozwiązania i projekty realizowane w innych państwach Europy poznać będzie można podczas sesji "Innowacje e-Zdrowia w Europie". Wśród prelegentów goście z Niemiec, Belgii, Estonii, Wielkiej Brytanii.

Nieodłącznym elementem konferencji jest ceremonia wręczenia nagród w Konkursie Liderów Ochrony Zdrowia. Co roku kapituła złożona m.in. z osobistości medycyny, polityków i dziennikarzy wyróżnia najciekawsze inicjatywy oraz osiągnięcia na rynku. Podczas uroczystej Gali, wieczorem 25 kwietnia 2014 r. poznamy laureatów 8 edycji konkursu.

W konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia udział weźmie ok. 600 gości.

Formularz zgłoszenia oraz pełny harmonogram Forum znajdują się na stronie: http://www.osoz.pl/forum.


autor/ źródło: PAP/OSOZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Onkolodzy chwalą Arłukowicza


Onkolodzy trzymają kciuki i chwalą ministra zdrowia za proponowane zmiany w onkologii. Obawiają się jedynie o to, jak minister wdroży swoje…Współpłacenia nie będzie, dopóki nie uszczelnimy…

Powstał polski stent szyjny

Trwają badania kliniczne leku przeciwko chorobie…

Redakcja

Tajny program w Norwegii: przez lata lekarze pobierali organy ze zwłok dzieci

Jak podaje Gazeta Wyborcza, jeden z norweskich profesorów tłumaczył, że każdy, kto słyszał płacz rodziców po stracie dziecka, powinien zrozumieć motywację lekarzy. Ale norweski Instytut Zdrowia Publicznego wszczął kontrolę i natychmiast wstrzymał…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Rusza sezon szczepień przeciwko grypie

Ministerstwo Finansów szykuje bat na lekarzy

Arłukowicz: brak kilku zmian, które ułatwiłyby…

Redakcja

GIF wycofuje z obrotu kwas foliowy

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Acidum Folicum Richter, tabletki 5 mg, serie: H43003A, data ważności: 03.2016 oraz H43004A, data ważności; 03.2016. Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter…
GIF
Komunikat

Z powodu zakrzepicy umiera co czwarta osoba