Czy polska ochrona zdrowia może być innowacyjna?

O przyszłości rynku ochrony zdrowia w Polsce i Unii Europejskiej, pilnych reformach i innowacyjnych rozwiązaniach dla sektora dyskutować będą eksperci podczas 18. Konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia - Forum "Innowacyjna Ochrona Zdrowia". Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. w Hotelu Marriott w Warszawie.


Cykl konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia to jedno z najważniejszych w roku spotkań ekspertów, przedstawicieli instytucji działających na rynku, menedżerów szpitali i przychodni, lekarzy, świata nauki oraz biznesu, środowisk akademickich. Udział w Forum jest bezpłatny.

Tegoroczną edycję otworzy wielka debata - rozmowa w gronie kilkunastu zaproszonych gości skupi się na tematach ważnych z punktu widzenia sektora ochrony zdrowia: kolejkach do lekarzy, prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych, medycynie rodzinnej, starzejącym się społeczeństwie, zdrowiu publicznym i e-Zdrowiu. Dyskusję moderować będzie Iwona Schymalla, a wśród uczestników m.in. przedstawiciele Komisji Zdrowia, WHO, Federacji Pacjentów Polskich, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego czy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na specjalne zaproszenie do Warszawy przyjedzie przedstawiciel Komisji Europejskiej, aby przedstawić wyzwania polityki zdrowotnej na kontynencie. Z kolei w ramach 6. sesji tematycznych przedstawione zostaną zagadnienia innowacyjności w takich obszarach, jak: zarządzanie placówkami medycznymi, komunikacja z pacjentem, e-Zdrowie, prognozy dla rynku farmaceutycznego, sytuacje kryzysowe.

Projekty informatyzacji ochrony zdrowia nabierają w Polsce dużego tempa, o czym może chociażby świadczyć uruchomienie w minionym roku portali eWUŚ czy ZIP. Rozwiązania i projekty realizowane w innych państwach Europy poznać będzie można podczas sesji "Innowacje e-Zdrowia w Europie". Wśród prelegentów goście z Niemiec, Belgii, Estonii, Wielkiej Brytanii.

Nieodłącznym elementem konferencji jest ceremonia wręczenia nagród w Konkursie Liderów Ochrony Zdrowia. Co roku kapituła złożona m.in. z osobistości medycyny, polityków i dziennikarzy wyróżnia najciekawsze inicjatywy oraz osiągnięcia na rynku. Podczas uroczystej Gali, wieczorem 25 kwietnia 2014 r. poznamy laureatów 8 edycji konkursu.

W konferencji Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia udział weźmie ok. 600 gości.

Formularz zgłoszenia oraz pełny harmonogram Forum znajdują się na stronie: http://www.osoz.pl/forum.


autor/ źródło: PAP/OSOZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zarządzenie ws. zmiany określania warunków umów na leczenie szpitalne


Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowane zostało zarządzenie z dnia 28 czerwca w sprawie określenia warunków zawierania…Czy młoda krew może być cudowny lekiem na starzenie?

Według ginekologów test NIFTY to milowy krok w diagnostyce…

Redakcja

Minister zdrowia powołał zastępców prezesa NFZ

Jednocześnie prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk powierzył z dniem 4 sierpnia br. obowiązki dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzejowi Kowalikowi, zastępcy dyrektora ds. finansowych oraz z dniem 18 sierpnia br. obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego…
NFZ
NFZ

Kondycja narządów wpływa na zdrowie seniorów

Czarne listy lekarzy coraz chętniej czytane

NFZ: ponad 3 tys. osób korzysta z e-learningu

Szpitale przepłacają za utylizację odpadów medycznych

Śmiertelność pacjentów z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową…

Redakcja

Obowiązkiem lekarzy jest informowanie o metodach leczenia, aptekarzy - o lekach

Prawo farmaceutyczne zakazuje publicznej reklamy leków Rx. Jedyny wyjątek ustanawia w odniesieniu do szczepień ochronnych objętych komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego. W tym kontekście pojawił się pogląd, że szczepionki można reklamować…
S.Molęda, portalemedyczne.pl
Prawo i zarządzanie