Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Pielęgniarki negocjują z resortem, by jak największa grupa otrzymała podwyżki. Lucyna Dargiewicz - przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych - mówi, że wzrost wynagrodzeń będzie dotyczył pracowników tych placówek, które mają kontrakt z NFZ.Wcześniej pielęgniarki wynegocjowały wzrost wynagrodzeń po 400 zł przez kolejne 4 lata, co daje w sumie 1600 zł.

Wiadomo, że podwyżki dostaną pielęgniarki i położne zatrudnione w podstawowej opiece zdrowotnej oraz pracujące w instytutach. Natomiast nie wiadomo, czy siostry z domów opieki społecznej je otrzymają.

- Rozmowy w tej sprawie trwają, ale pielęgniarki z DPS-ów podlegają ministrowi pracy i pomocy społecznej, pracują poza NFZ - zaznacza szefowa OZZPiP i dodaje, że związek również je reprezentuje.

Podwyżki mają być naliczane od września tego roku.

Więcej: www.dziennik.pl


autor/ źródło: dziennik.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Szwajcaria: wstrzymano badania nad szczepionką przeciwko Eboli


Badania kliniczne nad szczepionką mającą zabezpieczać przed wirusem Ebola wstrzymano ze względu na niepokojące efekty uboczne.Likwidacji stażu podyplomowego była błędem

Stawka kapitacyjna nie za dzieci emigrantów

Rzecznik resortu zdrowia odniósł się do listu, jaki lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) wystosowali m.in. do Rzecznika Praw Dziecka w sprawie prawa do świadczeń zdrowotnych dzieci. Chodzi o deaktywację przez wielkopolski…
Ekspert

Operacje plastyczne bez VAT-u, jeśli...

Prawie 90 proc. dorosłych Polaków w ciągu dwóch…

Krótkowzroczność można leczyć niechirurgicznie…

Wojna ministra z lekarzami, w której zakładnikami…

Styczność kobiety ciężarnej z ftalanami wpływa…

Przewlekła białaczka szpikowa z możliwością odstawienia…

OZZL: SPZOZ może podpisać z lekarzem umowę cywilnoprawną…