Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Pielęgniarki negocjują z resortem, by jak największa grupa otrzymała podwyżki. Lucyna Dargiewicz - przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych - mówi, że wzrost wynagrodzeń będzie dotyczył pracowników tych placówek, które mają kontrakt z NFZ.Wcześniej pielęgniarki wynegocjowały wzrost wynagrodzeń po 400 zł przez kolejne 4 lata, co daje w sumie 1600 zł.

Wiadomo, że podwyżki dostaną pielęgniarki i położne zatrudnione w podstawowej opiece zdrowotnej oraz pracujące w instytutach. Natomiast nie wiadomo, czy siostry z domów opieki społecznej je otrzymają.

- Rozmowy w tej sprawie trwają, ale pielęgniarki z DPS-ów podlegają ministrowi pracy i pomocy społecznej, pracują poza NFZ - zaznacza szefowa OZZPiP i dodaje, że związek również je reprezentuje.

Podwyżki mają być naliczane od września tego roku.

Więcej: www.dziennik.pl


autor/ źródło: dziennik.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
10 najgroźniejszych pasożytów, które czają się w żywności


Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowały listę 10 najgroźniejszych…Resort zdrowia zapytał o powoływanie się na klauzulę…

List otwarty pielęgniarek i położnych do premier…

Rekordowe wydatki Polaków na leki bez recepty

Ministerstwo Zdrowia swoje, NFZ swoje, czyli jak wydłużyć…

Redakcja

MZ odpowiada NRL na pismo ws. konsultacji społecznych

"W ocenie Ministerstwa Zdrowia dzień wysłania przedmiotowego pisma w dniu 5 maja 2014 r. wydawał się wystarczający do zabezpieczenia interesu Naczelnej Rady Lekarskiej w przedmiocie wyrażenia opinii odnośnie procedowanego projektu” - napisał wiceminister…
NIL
Prawo i zarządzanie

Fizjoterapeuci nie chcą nowego krajowego konsultanta

Badania medycyny pracy - czy powinny być opodatkowane?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków łuszczycy

Od 2015 r. chcemy tworzyć domy dziennego pobytu dla…