Czy Ewa Kopacz widzi w rządzie Bartosza Arłukowicza?

Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna, Beatę Małecką-Liberę, Elżbietę Radziszewską czy lekarzy: Janusza Morysia, Krzysztofa Chlebusa i Mariana Zembalę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

Skład nowego rządu ma być znany w czwartek. – Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: A.Dusza, Medexpress/fot. PAP- Radek Pietruszka


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Czy młoda krew może być cudowny lekiem na starzenie?


Dwa zespoły naukowe opublikowały w ''Nature Medicine'' i ''Science'' prace dowodzące, że krew młodych myszy odwraca proces starzenia się…Druk przestrzenny = sprawne ciało do późnej starości?

Redakcja

List otwarty PPOZ do premiera

Według lekarzy rodzinnych obecna sytuacja w ochronie zdrowia jest coraz bardziej napięta, czego przykładem jest protest lekarzy OZZL, wystąpienia prezesa NRL oraz sprzeciw samego środowiska specjalistów onkologów i lekarzy rodzinnych, ale i pacjentów.…
PPOZ/medexpress.pl
Prasa

Młodzi lekarze powinni mieć swobodę wyboru specjalizacji

Przełom w leczeniu szpiczaka. Terapia o nowym mechanizmie…

Publikacja nowelizacji Prawa farmaceutycznego

Komputery przegrywają z lekarzami przy stawianiu…

Opole: konkurs na dyrektora szpitala - unieważniony

Nowotwory krwi można leczyć skuteczniej. Przełomowe…

Na cukrzycę choruje już ponad 3 mln Polaków. Dla…