Czy Ewa Kopacz widzi w rządzie Bartosza Arłukowicza?

Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna, Beatę Małecką-Liberę, Elżbietę Radziszewską czy lekarzy: Janusza Morysia, Krzysztofa Chlebusa i Mariana Zembalę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

Skład nowego rządu ma być znany w czwartek. – Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: A.Dusza, Medexpress/fot. PAP- Radek Pietruszka


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Cukrzyca dotyka w Polsce całe rodziny. Niepokojąco niski poziom wiedzy na temat choroby wśród chorych i ich bliskich


Cukrzyca jest chorobą społeczną. Dotyka nie tylko pacjentów, lecz także ich rodziny i najbliższe otoczenie. Mniej lub bardziej bezpośredni…Gorszy system ochrony zdrowia jest tylko w Rumunii,…

Antybiotyk nie na wszystko i nie zawsze - alarmują…

Redakcja

Łódź: sąd oddalił skargę w sprawie cięć w szpitalu im. Rydygiera

Decyzja o obniżce pensji dla wszystkich pracowników, w trudnej sytuacji finansowej, w której znalazł się Miejski Szpital im. Rydygiera w Łodzi, jest uzasadniona stwierdził sąd. Uzasadniając oddalenie pozwu wskazano, że w tym przypadku nie można…
Dziennik Łódzki
Prasa

PZ wywalczyło lepsze warunki, ale pacjenci nic nie…

Projekt zarządzenia NFZ niezgodny z oczekiwaniami…

Wypełnianie karty onkologicznej pacjenta zabiera…

Cyfryzacja polskiej medycyny przyspiesza będzie mniej…

Diagnoza genetycznych chorób dziecięcych znacznie…

NFZ ogłasza konkurs na Dyrektora Śląskiego Oddziału…