Czy Ewa Kopacz widzi w rządzie Bartosza Arłukowicza?

Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna, Beatę Małecką-Liberę, Elżbietę Radziszewską czy lekarzy: Janusza Morysia, Krzysztofa Chlebusa i Mariana Zembalę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

Skład nowego rządu ma być znany w czwartek. – Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: A.Dusza, Medexpress/fot. PAP- Radek Pietruszka


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Ile czekają w Polsce pacjenci na świadczenia zdrowotne?


Fundacja Watch Health Care zaprezentowała wyniki najnowszego Barometru WHC. Zawiera on informacje o czasie oczekiwania przez pacjentów na…Lekarz rodzinny nie tylko nie powinien, ale i nie…

W przypadku ratowania życia, lekarz nie ma prawa…

Polscy naukowcy opracowali test do wykrywania lekooporności…

Arłukowicz: sprawa prof. Chazana do rzecznika odpowiedzialności…

Idzie nowe w opiece specjalistycznej: kierunek dobry,…

Superbiałko laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe.…

Pomorscy radni połączyli Wojewódzkie Centrum Onkologii…

Redakcja

Terapia w raku tarczycy bez zielonego światła

ak informuje Rada, lek Nexavar (sorafenib) należy do grupy inhibitorów kinaz tyrozynowych i z mieszanym powodzeniem stosowany jest w zaawansowanym raku wątrobowokomórkowym oraz zaawansowanym raku nerki. Próbuje…
AOTM
Farmacja

TK o uregulowaniu dostępu do marihuany w celach medycznych