Chrapiesz? Nie lekceważ tych objawów

Według szacunków specjalistów nawet milion Polaków cierpi na obturacyjny bezdech senny. Jednocześnie lekarze ostrzegają, że nocne problemy z oddychaniem podczas snu mogą być groźne dla naszego zdrowia. Jakie?Problemy z bezdechem sennym mogą doprowadzić do zawału czy udaru mózgu i innych problemów kardiologicznych. Jakie objawy powinny zaniepokoić pacjentów? Przede wszystkim niewyspanie, zmęczenie, problemy z koncentracją.

– Problem bezdechu śródsennego jest związany z zaburzonym oddychaniem podczas snu. To również kwestia zaburzeń krążeniowo-oddechowych. Pacjent, który gorzej się wysypia, gorzej się dotlenia. Ten sen przestaje pełnić dla niego funkcje regenerujące. Wiąże się z tym też wiele konsekwencji dla naszego organizmu: większa skłonność do zawałów serca, udarów mózgu, cukrzycy i nadciśnienia – mówi laryngolog dr Michał Michalik.

Dlatego do laryngologów z takimi problemami powinny zgłaszać się przede wszystkim osoby, które są otyłe i chrapią, właśnie tych osób najczęściej dotyczy problem obturacyjnego bezdechu sennego.


autor/ źródło: newseria


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zdaniem ekspertów możemy mówić o przełomie w leczeniu WZW C w Polsce


Decyzja ministra zdrowia o finansowaniu od 1 lipca nowej skutecznej terapii na wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C) jest prawdziwym przełomem…PZ wywalczyło lepsze warunki, ale pacjenci nic nie…

Stanowisko NRL: MZ odpowiada za chaos przy wprowadzaniu…

Nowa nadzieja dla cierpiących na trzecią co do częstości…

OZZL przypomniał ministrowi co mówił, gdy był…

Wrocław: zmarła pacjentka z tzw. świńską grypą

Minister Radziwiłł na zjeździe lekarzy: plany mamy…

Sąd wydał pierwszy wyrok nakazujący NFZ zwrot kosztów…

W Polsce jest możliwa terapia z wykorzystaniem marihuany

Redakcja

Pomorze: zatrucia lekami coraz częstsze

Zdaniem farmaceutów, mamy zbyt łatwy dostęp do medykamentów. Apelują więc do premiera, by wycofać je z marketów i stacji benzynowych. Liczba zatruć rośnie każdego roku ze względu na możliwość ich zakupu na stacjach benzynowych czy w sklepach…
Dziennik Bałtycki
Prasa