Bombaj: lekarze uznali go za zmarłego - odzyskał przytomność tuż przed sekcją zwłok

Lekarze orzekli zgon 50-letniego bezdomnego mężczyzny. Ten jednak ocknął się dwie godziny później w kostnicy, tuż przed sekcją zwłok.


Zgon stwierdził lekarz wezwany na miejsce, w którym znaleziono nieprzytomnego 50-latka. Zgodnie z przepisami sanitarnymi, mężczyznę natychmiast zabrano do kostnicy, ale z sekcją zwłok czekano przez dwie godziny (takie regulacje obowiązują w Indiach na wypadek popełnienia błędu przez lekarza) - informuje Rzeczpospolita.

R E K L A M A

W tym przypadku dwugodzinna zwłoka uratowała 50-latkowi życie, ponieważ mężczyzna ocknął się tuż przed rozpoczęciem sekcji.

Wyjaśniając przyczyny pomyłki, lekarze tłumaczyli, że mężczyzna (podano jedynie jego imię: Prakash) cierpi na rzadką chorobę metaboliczną, której atak można pomylić ze śmiercią. Ponadto w ciele 50-latka znaleziono czerwie, które zazwyczaj trawią zwłoki.

Obecnie stan bezdomnego jest stabilny. Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Więcej: www4.rp.pl


autor/ źródło: Rzeczpospolita


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NSA o wglądzie do ofert w konkursach NFZ


W opinii Naczelnego Sądu Administracyjnego NFZ odmowiając udostępnienia wglądu do ofert innych uczestników spornego postępowania konkursowego…Kolejne spotkanie lekarzy FPZ z decydentami: każdy…

Jest odpowiedź wiceministra w sprawie wypisywania…

Dlaczego „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”…

Pakiet Arłukowicza wprowadzany w pośpiechu. Czym…

System informacji w ochronie zdrowia niekonstytucyjny

Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

OZZL zapowiada: 15 maja pikieta lekarzy przed MZ

Redakcja

Zarządzenie prezesa NFZ w zakresie chemioterapii

Do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie zarządzenia, stosuje się przepisy zarządzenia w brzmieniu obowiązującym do dnia…
NFZ
NFZ

MZ odpowiada NRL nt. regulacji zrównujących czas…