Bezpłatne szkolenia onkologiczne dla lekarzy i pielęgniarek z Wielkopolski

W Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń specjalistycznych z zakresu onkologii dla środowiska medycznego (lekarzy specjalistów, lekarzy rodzinnych i pielęgniarek).


Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu jest realizatorem projektu „Wielkopolska Onkologia: Poprawa oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzna – epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009 – 2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014 oraz Ministerstwa Zdrowia.
 
Głównym założeniem projektu jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych związanych z leczeniem onkologicznym na terenie Wielkopolski. Planowanym efektem projektu będzie poprawa diagnostyki i terapii nowotworów oraz rozpoznanie trendów demograficzno-epidemiologicznych z zapewnieniem optymalizacji leczenia. Wiąże się to m.in. z przygotowaniem i przeprowadzeniem licznych szkoleń dla środowiska medycznego, zakupem specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i terapii, przeprowadzeniem badań profilaktycznych dla ponad 15 000 mieszkańców Wielkopolski, a także edukacją i promocją zdrowia.
Uczestnikom szkoleń i konferencjach będa przyznawane punkty edukacyjne (1 punkt za uczestnictwo w 1 godzinie szkolenia/konferencji).

autor/ źródło: portalemedyczne.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Lekarz od medycznej marihuany z CZD już nie pracuje w poradni


Rodzice dzieci leczonych medyczną marihuaną w Centrum Zdrowia Dziecka chcą, by nadal leczył je doktor Marek Bachański. Medyk pracuje obecnie…mZdrowie - potrzebne europejskie przepisy chroniące…

Jak dieta śródziemnomorska obniża ciśnienie krwi

Kinetyczny piasek może skutecznie pomóc w walce…

Redakcja

MZ: podział środków w programie leczenia niepłodności

Ministerstwo Zdrowia informuje o tym, jak rozdysponowano środki pomiędzy realizatorów programu zdrowotnego pn. ''Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016'' na realizację programu zdrowotnego w 2014 r. 
Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Wątpliwości RPO ws. udostępniania dokumentacji…

Badanie: lekarze POZ są słabo zaangażowani w profilaktykę…

Prof. Brydak: przed epidemią grypy uchroniła nas…

Lubuskie: 30 proc. pacjentów niepotrzebnie zapisuje…

NIL o prawie dostępu do dokumentacji medycznej