Anonimowe opinie o lekarzach w internecie. Koniec sączenia jadu?

ZnanyLekarz.pl, serwis internetowy umożliwiający pacjentom wymianę opinii o lekarzach oraz umówienie się na wizytę przez Internet, właśnie ogłosił, że wycofał możliwość anonimowego umieszczania opinii o lekarzach na swoich stronach. To bardzo ważna wiadomość dla lekarzy i duża zmiana, na którą nie zdecydował się wcześniej żaden inny z serwisów tego typu.Dotychczas, aby dodać opinię o lekarzu na ZnanyLekarz.pl, wystarczyło podać adres e-mail i w kilku prostych krokach założyć konto. Mimo że wszystkie opinie na portalu są moderowane, to taki sposób działania budził niechęć lekarzy. Anonimowość opinii była głównym zarzutem tego środowiska wobec działania serwisu. Lekarze mieli poczucie, że każdy, w tym nieuczciwa konkurencja czy agencje odpłatnie piszące opinie na zamówienie, mogą wpływać na ich wizerunek w Internecie, a co za tym idzie – na niezwykle ważne w tym zawodzie zaufanie pacjentów.

Obecnie opinię o lekarzu mogą dodać jedynie ci pacjenci, którzy umówili wizytę przez serwis lub zalogowali się swoim kontem facebookowym. W przypadku logowania kontem Facebook wprowadzone zostały również ograniczenia związane m.in. z tym, jak długo konto istnieje. Ważne jest to, że to pacjent wystawiający opinię będzie samodzielnie decydował, czy chce, aby jego imię i nazwisko i link do profilu na Facebooku był widoczny przy jego opinii na ZnanyLekarz.pl. W każdym przypadku te dane będą dostępne dla administratorów serwisu.

- Nowy sposób dodawania opinii spotkał się z niechęcią części użytkowników, którzy woleliby pozostać całkowicie anonimowi. Mimo to, nie planujemy wycofywać się z tego rozwiązania. Rezygnacja z anonimowych opinii to korzyść, zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. Dzięki tej zmianie ZnanyLekarz.pl będzie bardziej wiarygodny – żadna ze stron nie będzie mieć wątpliwości, że opinie pochodzą od realnych pacjentów – wyjaśnia Mariusz Gralewski, prezes grupy DocPlanner.com.


autor/ źródło: DocPlaner.com


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Sztuczna opalenizna tylko dla dorosłych


Minister zdrowia prof. Marian Zembala zapowiada wprowadzenie zakazu korzystania z solariów przez osoby poniżej 18 lat - informuje "Puls Biznesu".Polacy mają ograniczony dostęp do rehabilitacji.…

Redakcja

Nowela ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wciąż owiana tajemnicą

W grudniu 2013 r., podczas debaty w Pałacu Prezydenckim poświęconej systemowi ratownictwa medycznego w Polsce, wiceminister zdrowia Cezary Rzemek zapowiadał, że projekt nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym jest już prawie gotowy i lada…
portalemedyczne.pl
Prasa

Powstaje aplikacja informatyczna dla onkologów

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje…

Onkolodzy o pakiecie onkologicznym: pozytywnie, choć…

Specjaliści o rewolucji w leczeniu pacjentów z WZW…

Redakcja

MZ: podział środków w programie leczenia niepłodności

Ministerstwo Zdrowia informuje o tym, jak rozdysponowano środki pomiędzy realizatorów programu zdrowotnego pn. ''Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016'' na realizację programu zdrowotnego w 2014 r. 
Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Czy premier spotka się z lekarzami i wprowadzi pilotaż…

Kandydat na ministra zdrowia: Nowy rząd to absolutne…