Anonimowe opinie o lekarzach w internecie. Koniec sączenia jadu?

ZnanyLekarz.pl, serwis internetowy umożliwiający pacjentom wymianę opinii o lekarzach oraz umówienie się na wizytę przez Internet, właśnie ogłosił, że wycofał możliwość anonimowego umieszczania opinii o lekarzach na swoich stronach. To bardzo ważna wiadomość dla lekarzy i duża zmiana, na którą nie zdecydował się wcześniej żaden inny z serwisów tego typu.Dotychczas, aby dodać opinię o lekarzu na ZnanyLekarz.pl, wystarczyło podać adres e-mail i w kilku prostych krokach założyć konto. Mimo że wszystkie opinie na portalu są moderowane, to taki sposób działania budził niechęć lekarzy. Anonimowość opinii była głównym zarzutem tego środowiska wobec działania serwisu. Lekarze mieli poczucie, że każdy, w tym nieuczciwa konkurencja czy agencje odpłatnie piszące opinie na zamówienie, mogą wpływać na ich wizerunek w Internecie, a co za tym idzie – na niezwykle ważne w tym zawodzie zaufanie pacjentów.

Obecnie opinię o lekarzu mogą dodać jedynie ci pacjenci, którzy umówili wizytę przez serwis lub zalogowali się swoim kontem facebookowym. W przypadku logowania kontem Facebook wprowadzone zostały również ograniczenia związane m.in. z tym, jak długo konto istnieje. Ważne jest to, że to pacjent wystawiający opinię będzie samodzielnie decydował, czy chce, aby jego imię i nazwisko i link do profilu na Facebooku był widoczny przy jego opinii na ZnanyLekarz.pl. W każdym przypadku te dane będą dostępne dla administratorów serwisu.

- Nowy sposób dodawania opinii spotkał się z niechęcią części użytkowników, którzy woleliby pozostać całkowicie anonimowi. Mimo to, nie planujemy wycofywać się z tego rozwiązania. Rezygnacja z anonimowych opinii to korzyść, zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. Dzięki tej zmianie ZnanyLekarz.pl będzie bardziej wiarygodny – żadna ze stron nie będzie mieć wątpliwości, że opinie pochodzą od realnych pacjentów – wyjaśnia Mariusz Gralewski, prezes grupy DocPlanner.com.


autor/ źródło: DocPlaner.com


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W wiosennej sesji 1612 miejsc rezydenckich, w całym 2015 r. - 6527


W sesji wiosennej przygotowano 1612 miejsc rezydenckich dla lekarzy, którzy rozpoczną specjalizację - zapowiedział w poniedziałek (9 lutego)…MZ konsultuje projekt rozporządzenia o centrach urazowych…

Jak unikać tropikalnych chorób - wojsko to wie i…

Redakcja

NFZ zapłaci szpitalowi w Olsztynie za nadwykonania z 2013 r.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Olsztynie zasądził kwotę nieco przekraczającą 5,5 mln zł za tzw. nadlimity wypracowane w 2013 r. Kwota ta została wydana na leczenie pacjentów, w przypadku których nie można…
Gazeta Wyborcza
Prawo i zarządzanie

Połowa trzylatków i 90 proc. nastolatków w Polsce…

Katowice: prokuratura stawia zarzuty w sprawie szpitala…

System medycyny pracy w Polsce nie odpowiada współczesnym…

Skarga Rzecznika Praw Obywatelskich rozszerza wcześniejszy…

Eksperci do lekarzy: dajcie przykład, szczepcie się…

IMS Health o projekcie majowej listy refundacyjnej