Andrzej Sośnierz o pakiecie onkologicznym - to marnowanie pieniędzy

Zdaniem Andrzeja Sośnierza, byłego prezesa NFZ mimo tego, że w ostatnich latach podwojono nakłady na onkologię, nic to nie dało, bo samo zwiększanie środków nie przynosi efektu.W rozmowie z Anitą Czupryn na łamach dziennika Polska Sośnierz przekonuje, że dość szybko można poprawić stan polskiej ochrony. Likwidacja NFZ trwać będzie około roku, natomiast można błyskawicznie ulepszyć niektóre rozwiązania.

Zdaniem Sośnierza trzeba złagodzić wymogi stawiane placówkom w zakresie wyposażenia czy przepisów sanitarnych. Obecne wymagania powodują "zaduszanie" tych zakładów kosztami.

W opinii Sośnierza szpitale często zmuszone są do kupowania niepotrzebnej na co dzień aparatury, zatrudniania czasem nadmiernie dużego personelu lekarskiego. Można również szybko, jego zdaniem, zmienić zasady kontraktowania.

Sośnierz opowiada się też za likwidacją pakietu onkologicznego, który "jest rozwiązaniem nietrafionym". - Pakiet spowodował zmniejszenie środków na onkologię i przynosi szkody - twierdzi były szef  NFZ.

Sośnierz kandyduje do Sejmu z listy PiS.

Więcej: www.polskatimes.pl


autor/ źródło: Polska Times


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Problem suchości pochwy dotyczy co czwartej kobiety i nasila się w okresie menopauzy


Z badania Instytutu GfK Polonia wynika, że na dolegliwości związane z suchością pochwy cierpi 23 proc. Polek, a problem dodatkowo nasila…Do budżetu NFZ wpłynie 3,3 mln zł za błędnie…

Śledczy tropią przypadki nielegalnego handlu długami…

Nowotwór szpiku kostnego daje takie same objawy jak…

Projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Pakiet onkologiczny może zostać sfinansowany z rezerwy…

Składnik marihuany pomocny w leczeniu kości

Część Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych zostanie…

Pod względem długości życia Polska jest w ogonie…

Senat poparł tzw. pakiet kolejkowy; ustawy trafią…