Adam Windak na znak protestu zrezygnował z funkcji konsultanta krajowego

Prof. UJ dr hab. med. Adam Windak poinformował w środę (17 grudnia) o rezygnacji z funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej. To wyraz sprzeciwu wobec ostatnich zmian systemowych i braku komunikacji z odpowiedzialnymi strukturami Ministerstwa Zdrowia.W liście skierowanym do lekarzy rodzinnych Adam Windak wyjaśnił, że wdrażane w ostatnich miesiącach zmiany systemowe nigdy nie spotkały się z jego akceptacją. ”Dużą część z nich uważałem i nadal uważam za niebezpieczne zarówno dla medycyny rodzinnej, jak i całego systemu ochrony zdrowia w Polsce, ale przede wszystkim pacjentów powierzonych naszej opiece”.

Przypomniał, że w gronie konsultantów wojewódzkich wypracowane zostały rozwiązania kompromisowe, stanowiące próbę stabilizacji system kształcenia podyplomowego lekarzy rodzinnych. Jak zaznaczył, jego funkcjonowanie było i jest narażone na niezwykłe zawirowania.

Tymczasem w ostatnich dniach zostały one zanegowane przez MZ, ”a podejmowane przeze mnie próby wyjaśnienia sytuacji pozostają bezskuteczne, głównie z powodu braku komunikacji z odpowiedzialnymi strukturami Ministerstwa Zdrowia. W tej sytuacji uznałem, że nie mogę dalej pełnić swojej misji na funkcji konsultanta krajowego” - wyjaśnił lekarzom rodzinnym powody rezygnacji.

Czytaj: www.klrwp.pl


autor/ źródło: klrwp.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
TK odroczył rozstrzygnięcie ws. tworzenia rejestrów medycznych


Po ponad trzygodzinnej rozprawie Trybunał Konstytucyjny odroczył we wtorek (15 lipca) badanie kwestii konstytucyjności zasad tworzenia rejestrów…Wzrasta liczba zgonów z powodu rozsianego raka piersi

NFZ zaprasza na szkolenie nt. dyrektywy transgranicznej

Precyzyjna diagnostyka DNA zarodka umożliwia wczesne…

Nowa terapia leczenia bólu dla pacjentów onkologicznych

Noworodki i niemowlęta nie powinny być karmione…

Problemy ze wzrokiem dotyczą nawet 25 proc. dzieci.…

Polska ma jeden z najgorszych dostępów do innowacyjnych…

Koszty cukrzycy są coraz wyższe. Najdroższe jest…

Lekarze dostaną od Skarbu Państwa po 5000 zł odszkodowania.…