24-godzinna pomoc prawna dla lekarzy w ramach składki

ZK OZZL przypomina: każdy członek OZZL może skorzystać z 24 godzinnej opieki prawnej w ramach opłacanej przez siebie składki członkowskiej.Opieka polega na możliwości uzyskania odpowiedzi prawnej na  dowolny temat. Pytania można zadawać 24 godziny na dobę, a odpowiedź otrzymuje się  w 24 godziny na podany adres elektroniczny.

Zatem – np:

- jeśli nie wiesz czy kontrakt, jaki zaproponował ci dyrektor szpitala jest dobry,

- jeśli chcesz wiedzieć, czy dyrektor może zmusić cię do takich lub innych działań,

- jeśli nie wiesz czy masz zapłacić podatek gdy sprzedajesz samochód albo dostałeś darowiznę -

O tym jak ważna dla lekarzy jest pomoc prawna mówił przy okazji podniesienia składki na NIL były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha: Składka nie jest wysoka. Ale lekarze też niewiele za tę składkę dostają. W mojej opinii powinni dostawać więcej. Głównie mam na myśli opiekę prawną. Działalność informacyjna i opieka prawna nad swoimi członkami pozostawiają wiele do życzenia.

Konstanty Radziwiłł, sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej, powiedział z kolei, że Izba chce rozwijać tego typu działalność, jednak potrzebne są na to większe pieniądze:

Drugim obszarem, który rozwija się w niektórych okręgowych izbach lekarskich, a w innych są plany w tym zakresie, to jest pomoc prawna dla lekarzy. Na przykład Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie już nawiązała kontakt z kancelarią, aby lekarze mieli dostęp do porad prawnych. Oczywiście to nie jest tak, że izba będzie reprezentować w sądzie każdego lekarza, ale jest już dostępna usługa prawna, która pozwala lekarzowi nie czuć się zagubionym w sytuacji gwałtownego kryzysu głównie zawodowego. Jeżeli tego typu działalność chcemy rozwijać, to na pewno są na to potrzebne pieniądze.


autor/ źródło: ozzl.org.pl/medexpress.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Arłukowicz sobie, NFZ sobie


Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział zniesienie limitów w onkologii. Tymczasem NFZ zmniejsza finansowanie onkologii dziecięcej.…Finansowanie szczepień przesunięte z MZ do NFZ -…

Granat niewskazany przy różnych lekach

Sprzedaż leków z apteki do hurtowni nielegalna.…

W sezonie grzewczym zwiększa się liczba dzieci cierpiących…

Ustawa o zdrowiu publicznym: jak sfinansować profilaktykę…

Najbardziej zadłużone w pozabankowych instytucjach…

Opracowali opatrunek hydrożelowy do leczenia stopy…

Kwas DHA zapobiega przedwczesnemu porodowi oraz wpływa…

Informacja ws. leków oddziałujących na układ renina-angiotensyna