1/3 lekarzy POZ może odrzucić pakiet onkologiczny

W czwartek (11 grudnia) rozstrzygnie się, ile gabinetów lekarskich będzie zamkniętych po nowym roku. Kończą się konsultacje ws. pakietu onkologicznego. W Ministerstwie Zdrowia zaplanowano rozmowy ostatniej szansy z lekarzami rodzinnymi. Część z nich odrzuca założenia pakietu i grozi, że nie podpisze nowych umów z NFZ.Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że 1/3 lekarzy odrzuca pakiet onkologiczny. To oznacza, że od nowego roku zamkniętych może być 2 tysiące z 6 tysięcy gabinetów lekarskich. Głównie w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i łódzkim - tam gdzie Porozumienie Zielonogórskie skupia najwięcej gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej.

Liczba zamkniętych gabinetów zależy od tego, ilu lekarzy ostatecznie zdecyduje się iść za głosem organizacji, która ich reprezentuje, a ilu kalkulacja podpowie, że warto wejść do pakietu.

Z informacji, do których dotarł reporter RMF FM, wynika, że np. na Mazowszu podpisanie umów już zadeklarowało 73 procent placówek POZ, w Świętokrzyskiem - 90 procent, 57 proc. w Lubelskiem, ale na Śląsku tylko 30 procent.

Więcej: www.rmf24.pl


autor/ źródło: RMF 24


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Więcej wad rozwojowych to skutek niepłodności, a nie in vitro


Prof. Leszek Pawelczyk, kierownik Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w rozmowie z dziennikarzami…Pakiet kolejkowy uchwalony

Warmińsko-Mazurskie: jak będą dzielone unijne dotacje…

Bartłomiej Bonk: będzie proces przeciwko szpitalowi

Leczenie w szpitalu, noclegi w hotelu

Fizjoterapeuci nie chcą nowego krajowego konsultanta

Ministerstwo podało oficjalne stanowisko ws. stosowania…

Szpitale ginekologiczno-położnicze bez pieniędzy…

Miało przybyć lekarzy rodzinnych: gdzie będą się…

Redakcja

Nowe wzory deklaracji w poz

Nowe wzory deklaracji to efekt obowiązywania od 11 czerwca br. nowego rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji wyboru świadczeniodawcy, lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej (DzU z 2014 r., poz.779). Jednocześnie…
portalemedyczne.pl
Ministerstwo Zdrowia