1/3 lekarzy POZ może odrzucić pakiet onkologiczny

W czwartek (11 grudnia) rozstrzygnie się, ile gabinetów lekarskich będzie zamkniętych po nowym roku. Kończą się konsultacje ws. pakietu onkologicznego. W Ministerstwie Zdrowia zaplanowano rozmowy ostatniej szansy z lekarzami rodzinnymi. Część z nich odrzuca założenia pakietu i grozi, że nie podpisze nowych umów z NFZ.Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że 1/3 lekarzy odrzuca pakiet onkologiczny. To oznacza, że od nowego roku zamkniętych może być 2 tysiące z 6 tysięcy gabinetów lekarskich. Głównie w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i łódzkim - tam gdzie Porozumienie Zielonogórskie skupia najwięcej gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej.

Liczba zamkniętych gabinetów zależy od tego, ilu lekarzy ostatecznie zdecyduje się iść za głosem organizacji, która ich reprezentuje, a ilu kalkulacja podpowie, że warto wejść do pakietu.

Z informacji, do których dotarł reporter RMF FM, wynika, że np. na Mazowszu podpisanie umów już zadeklarowało 73 procent placówek POZ, w Świętokrzyskiem - 90 procent, 57 proc. w Lubelskiem, ale na Śląsku tylko 30 procent.

Więcej: www.rmf24.pl


autor/ źródło: RMF 24


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Sześciu kandydatów na stanowisko prezesa NFZ


Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęło sześć ofert w konkursie na stanowisko prezesa Funduszu - poinformował w poniedziałek (19 maja) rzecznik…Nasze IQ stale rośnie - czy jest nam to dane raz…

Redakcja

Komunikat dla świadczeniodawców dotyczący aplikacji Kolejki Centralne

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że pod adresem https://dilo.nfz.gov.pl/ap-kolce/ została uruchomiona aplikacja Kolejki Centralne (AP-KOLCE). Aplikacja ta przeznaczona jest dla…
nfz.gov.pl
Komunikat

NFZ o zmianie w zakresie umów na leczenie szpitalne

Medycyna precyzyjna wyleczy większość chorób genetycznych.…

Pigułka "dzień po" od 15. roku życia - rozporządzenie…

Naukowcy odkryli mutacje 108 genów związanych z…

Prezydenckie nominacje profesorskie

MZ ws. pilotażu systemu informatycznego rezydentur

Polscy naukowcy opracowali testy genetyczne pomocne…